NASZA HISTORIA

Kiedy ponad 15 lat temu rozpoczynaliśmy podróż po Europie nasz cel padł ostatecznie na jak nam się wtedy wydawało egzotyczną Bułgarię.

Szybko jednak mogliśmy się przekonać, że to kraj nie tyle egzotyczny, co swojski, przyjacielski a zamieszkujący go ludzie darzą nas, Polaków ogromnym szacunkiem.

Już wtedy byliśmy zapalonymi wegetarianami, więc pierwsze kroki skierowaliśmy do nielicznych wówczas sklepów ze zdrową żywnością. Pasjonatom surówek nie mogło zabraknąć olejów zimno tłoczonych, dlatego bardzo szybko zetknęliśmy się z olejami firmy „Balcho”, które stały się od razu stałym atrybutem na naszym stole.

Po latach życia w Bułgarii los zawrócił nas z powrotem do Polski, gdzie mieszkamy do dziś, jednak po wyczerpaniu się ostatnich „olejowych” bułgarskich zapasów postanowiliśmy ściągnąć na polski grunt nasz przysmak.

Pierwsze partie przeznaczone były głównie dla nas oraz najbliższej rodziny jednak bardzo szybko smak jak również przystępna cena sprawiła, że oleje Balcho cieszyły się coraz większym powodzeniem wśród znajomych oraz znajomych znajomych.

W ten sposób powstał pomysł na regularną dystrybucję powiększając rzeszę stałych zadowolonych odbiorców.Odtąd oleje i inne produkty firmy „Balcho” goszczą na niejednym polskim stole a sława ich walorów rozszerza się wciąż i wciąż.

Musisz i Ty ich spróbować!

Oleje i tahini rodzinnej firmy Balcho pochodzą z pięknych, rolniczych terenów słonecznej Bułgarii.

Firma Balcho od ponad 20 lat dostarcza wysokiej jakości olejów zimnotłoczonych oraz past sezamowych i orzechowych.

Słowo Balcho w języku starobułgarskim oznacza mądrość, porządek, jasność. Taka też jest filozofia firmy – produkty Balcho są naturalne, przyjazne człowiekowi.

OLEJ Z CZARNUSZKI

bestseller

OLEJ Z PESTEK DYNI

bestseller

OLEJ Z ORZECHÓW WŁOSKICH