Na początek używamy 1 część chlorku magnezu i 2 części wody. Gdy nasza skóra przyzwyczai się możemy proporcje zmienić na 1:1. Ta proporcja wykorzystywana jest również do zrobienia dezodorantu magnezowego.

Składniki:

100 gram chlorku magnezu

200 ml czystej wody (jeżeli mamy taką możliwość to najlepiej destylowanej lub osmotycznej)

Do przygotowania oliwki będzie nam jeszcze potrzebna buteleczka lub pojemnik spray, miska do zmieszania składników i plastikowa lub drewniana łyżka.

Po zmieszaniu otrzymamy 300 ml płynu o konsystencji oliwy, gdy rozsmarujemy go na skórze to poczujemy poślizg jak po zastosowaniu oliwki do skóry. Oliwka ta ma działanie odmładzające i upiększające!

Chlorek magnezu wsypujemy do miski (lub innego naczynia) wodę podgrzewamy by zrobiła się dobrze ciepła i wlewamy do soli. Mieszamy dotąd aż sól się rozpuści w wodzie. Po wystudzeniu przelewamy do buteleczki i gotowe. Taką oliwkę magnezową najlepiej aplikować posługując się buteleczką spray.

Chlorek magnezu ma działanie silnie antybakteryjne więc możemy go używać jako suplementu i jako kosmetyku.

Chlorek magnezu używamy również jako dezodorantu ( w proporcji z wodą 1:1) – jest nieszkodliwy i jednocześnie bardzo skuteczny; a przy okazji uzupełniamy również jony magnezu!

Po paru psiknięciach chlorek utrzyma świeżość przez cały dzień, ponieważ ma silnie antybakteryjne działanie, więc nie dopuści do rozwoju bakterii odpowiedzialnych za przykre zapachy. Nie zatykamy w ten sposób porów więc toksyny będą mogły się w ten sposób uwolnić, tak jak to podczas pocenia się, ale nie będziemy rozsiewali przykrych zapachów przy tej okazji.

Dezodorant z oliwki magnezowej jest bezzapachowy i nie pozostawia śladów na ubraniach, jest bez porównania zdrowszy niż konwencjonalne dezodoranty, w których są obecne parabeny – związki mające rakotwórcze działanie, których obecność stwierdzono min. w nowotworowej tkance piersi. (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14745841)

Dezodorantu nie polecamy stosować tuż po depilacji; należy wtedy odczekać do następnego dnia.